Usla Hakkında

Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi – USLA olarak 25 yılı aşkın bir süredir otelcilik ve yiyecek içecek sektöründe sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren “American Hospitality Academy International Hotel Management Schools (AHA-IHMS)”’un İstanbul kampüsü ve Türkiye’nin ilk uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademisiyiz. 

Misyonumuz

Öğrencilerimize çok uluslu ve çok kültürlü bir ortam sunarak sürekli gelişen ve büyüyen otelcilik, yeme-içme sektörünün profesyonellik ve kaliteli hizmet anlayışını USLA akademi ekibi, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızla daha üst seviyelere taşımak. 

Vizyonumuz

Otelcilik ve yeme-içme sektörüne uluslararası kalitede teori ve uygulamalı eğitim almış eğitimli kişiler yetiştirerek, mevcut işgücünü arttırmak. 

Temel Değerlerimiz

USLA olarak öğrencilerimizin bireysel kalitesinin temel taşlarını oluşturan ve bulundukları her ortamda farkını ortaya koyan 5 değerlerimiz bulunmaktadır.

Saygı : İletişim kurarken saygılı yaklaşmanın, birbirimizi selamlamanın, birbirimize teşekkür etmenin herşeyin en başı olduğunu düşünmekteyiz. 

Dürüstlük: Açık sözlü, net iletişim kurmanın, duygularımızı ifade etmenin uzlaşmayı beraberinde getirdiğine, hatayı açıkça konuşabilmenin ise gelişime açık olmayı gösterdiğine inanmaktayız. 

Uyum: Farklılıklarımızın ve ayrı birer birey olmanın kattığı renklerin farkındayız. Hoşgörülüyüz ve birbirimizi tamamlamayı seviyoruz. 

Açık Fikirlilik: Biz teknik olarak ağırlamayı tüm klasik usulleri ile biliyoruz ama çağdaş yaklaşım modellerini takip ediyor ve hayatımıza ekleyerek zenginleşiyoruz.

Çözüm Odaklılık : Biz inisiyatif alıyor ve gereken her türlü durumda liderlik edebilecek kadar kendimize güveniyoruz.

BİNAMIZ

USLA olarak Mecidiyeköy’de 2300 m2 bir alan içerisinde 8 kattan oluşan bir akademi binasında 22 kişinin aynı anda ders alabileceği tam donanımlı 2 adet Electrolux profesyonel mutfağımız, Arçelik tarafından yapılmış 20 kişilik workshop mutfağımız, demo otel odası simülasyon sınıfımız, ön büro simülasyon sınıfımız, MOC barista eğitim sınıfımız, Yemek fotoğrafçılığı eğitimlerimiz için USLAstüdyo sınıfımız, teori dersleri için sınıfımız, kütüphanemiz, fitness alanımız, soyunma odalarımız, depolarımız  ve kış bahçesine sahip restoranımız “8752 – Akademik Lezzetler” ile hizmet vermekteyiz.

HİZMET KAPSAMIMIZ

USLA olarak tüm hizmetlerimizi otelcilik ve yiyecek içecek sektörünün ihtiyaçlarına göre tanımlayarak sürekli geliştirmekte ve birbirini destekleyen bir yapı kurarak sektörde kariyer yapmak isteyen kişilere, mevcut işletmelere, sektör profesyonellerine ve yiyecek ve içeceğin bir yaşam biçimi olduğunu düşünen herkese ulaşmaktayız.

Hizmetlerimizi 4 ana kategoride sunmaktayız.

 • Sertifikalı ve Diplomalı Profesyonel Eğitim Programlarımız
 • İK Süreç Yönetimi ve Kurumsal Eğitim Programlarımız
 • Restoran ve Catering Hizmetlerimiz
 • Life Style Programlarımız
 • Workshoplarımız

  • Lahmacun Kebap

   29 Haziran 2017
   19:00 - 23:00

           Lahmacun Kebap Tarih:29.06.2017 Saat:19:00-23:00 Bilgi:Türk mutfağının vazgeçilemeyen lezzetlerini artık kendi mutfağınızda da yapma fırsatını yakalayacaksınız. Neler Öğreneceksiniz? Lahmacun İçli Köfte...   Devamını Okuyun...

  • Glutensiz Bakery II

   3 Temmuz 2017
   19:00 - 23:00

   Glutensiz Bakery II Tarih:03.07.2017 Saat:19:00-23:00 Bilgi:Artık evinizin mutfağında sağlığınıza iyi gelen glutensiz ürünlerin lezzetine sahip olabileceksiniz. Bu deneyimi beraber paylaşmaya ne dersiniz? Neler Öğreneceksiniz?...   Devamını Okuyun...

  • Minik Şeflerle Cupcake

   4 Temmuz 2017
   12:00 - 16:00

   Minik Şeflerle Cupcake (8 – 12 Yaş) Tarih:04.07.2017 Saat:12:00-16:00 Bilgi:Neşeli bir hafta sonu aktivitesi için haydi çocuklar USLA’ya. Cupcake yapmayı öğrenip, tatlı tatlı süsleyerek...   Devamını Okuyun...

© 2016 All rights reserved. Tasarlayan ve Uygulayan NoviArt