S.S.S

USLA – AHA hakkında bilgi verir misiniz?

25 yılı aşkın süredir 4 farklı kıtada öğretim veren “American Hospitality Academy International Hotel Management Schools (AHA-IHMS)” ‘in Türkiye kampüsü ve Türkiye’nin ilk uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademisiyiz. USLA (Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi) – AHA Türkiye olarak 2012 yılından bu yana İstanbul-Mecidiyeköy’de 2,000 m2’lik bir alanda kariyerinde fark yaratmak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyenler için hizmet vermekteyiz.

USLA, Profesyonel Aşçılık programı veya Profesyonel Pasta / Ekmekçilik programından mezun olduğum takdirde hangi sertifikalara sahip oluyorum?

Profesyonel Aşçılık programı mezunlarımız hem American Hospitality Academy tarafından verilen uluslararası geçerli olan “Certificate in Professional Culinary Arts” sertifikasını hem de Milli Eğitim Bakanlığı sertifikasını almaya, Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik programı mezunlarımız ise hem American Hospitality Academy tarafından verilen uluslararası geçerli olan “Certificate in Professional Baking and Pastry” sertifikası hem de Milli Eğitim Bakanlığı sertifikasını almaya hak kazanmaktadırlar.

USLA – AHA Türkiye’yi neden tercih etmeliyim?

25 yıllık geçmiş deneyime sahip bir kurum olan AHA IHMS’in (American Hospitality Academy International Hotel Management Schools) İstanbul kampüsü ve Türkiye’nin ilk ağırlama akademisi olarak sektördeki ihtiyaçlar ve değişimler doğrultusunda sektörün uzmanları tarafından geliştirilmiş bir müfredatı kullanmakta ve tam donanımlı kitaplarla desteklemekteyiz.

Profesyonel programlarımızın sonucunda MEB onaylı uluslararası geçerliliği olan AHA sertifikası vermekteyiz. Ayrıca tüm programlarımız konusunda eğitimli ve sektör tecrübesi bulunan eğitmenler tarafından verilmekte ve öğrencilerimize öğrenimlerini tamamladıktan sonra Kariyer Merkezimiz aracılığıyla mülakatlara hazırlanmaları, sektörde itibarlı işletmelerle görüşebilmeleri için gerekli ortamı sunmaktayız.

Ayrı bir ders olarak aşçılık okuyan öğrencilerimize dünyadaki sektörel eğilimleri anlatmakta ve güncel bilgileri paylaşmaktayız. Ayrıca öğrencilerimize akademimiz içerisinde sunumlar, oyunlar, canlandırmalar, takım çalışmaları ve araştırmalarla zenginleştirilmiş teorik derslerle birlikte uygulamalı ders alabilecekleri son teknoloji ile donatılmış profesyonel mutfaklar, otelcilik simülasyon odaları ile tam donanımlı malzeme kullanımı imkanı ile hizmet vermekteyiz.

USLA’da 4 aylık Profesyonel Aşçılık veya Profesyonel Pasta / Ekmekçilik eğitim dönemimi tamamladıktan sonra 4 ay boyunca staj yapacağım işletmede hangi kademede staj yapmaya başlayacağım?

Stajyer genel olarak giriş seviyesinden başlar ancak iletişim ve sorumluluk alma becerisi geliştikçe daha fazla sorumluluk alabilecekleri pozisyonlara geçme imkanı mevcuttur.

USLA’da 4 aylık Profesyonel Aşçılık veya Profesyonel Pasta / Ekmekçilik eğitim dönemimi tamamladıktan sonra 4 ay boyunca staj yapacağım işletmede staj saatlerim nasıl olacak?

Çalışma saatleri işletme ve departmana göre farklılık gösterir. Stajyerin bu konuda esnek olması beklenir.

Birden fazla işletmede staj yapabilir miyim?

Stajyer, stajı esnasında hukuken bir başka işletmede çalışamaz.

Profesyonel programlarda eğitim alıp, staj yapmadığım takdirde yine sertifika alabiliyor muyum?

Staj yapmadığınız takdirde sadece Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı sertifikaya sahip olabiliyorsunuz. Uluslararası geçerliliği olan AHA (American Hospitality Academy) sertifikasına sahip olmak için staj yapmanız gerekmektedir.

4 aylık eğitimimi tamamladıktan sonra 4 ay boyunca hafta da kaç gün staj yapacağım?

Haftada 6 gün staj yapıyorsunuz.

USLA’da eğitim programını tamamladıktan sonra yurt dışında nerelerde staj yapabiliyorum?

Yurt dışında Amerika’nın bir çok eyaletinde, Kanada ve Avustralya’da staj yapabiliyorsunuz.

Amerika staj programına katılabilmem için hangi seviye de İngilizce bilgisine sahip olmam gerekiyor?

Amerika Staj programına katılmak için en az Intermediate (Orta) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Hiçbir sektör deneyimim olmasa da Amerika’daki staj programına katılabilir miyim?

Evet USLA’daki eğitim programınızı tamamlayıp Amerika’da ki staj programına katılabilirsiniz.

Amerika’da hangi kademede staj yapacağım?

Stajyer genel olarak giriş seviyesinden başlar ancak iletişim ve sorumluluk alma becerisi geliştikçe daha fazla sorumluluk alabilecekleri pozisyonlara geçmeleri imkanı mevcuttur.

2 arkadaş aynı yerde staj yapabilir miyiz?

Staj yerleri tercih hakkı işletme insiyatifinde olduğundan olasılık olarak mümkün olmakla beraber garantisi yoktur.

Yurt dışı staj programı bitiminden önce geri dönebilir miyim?

Çok önemli ailevi durumların dışında stajı erken bırakmak yapılan stajın belgelendirilememesi sonucunu doğurur.

Staj esnasında askerliğimi tecil ettirebilir miyim?

Askerlik durumunuzun staj yapacağınız kurumla alakası olmadığı için kendi sorumluluğunuzdadır.

USLA’ya görüşmeye geldiğimde akademiyi gezme imkanım var mı?

Görüşmeye başlamadan önce size akademimizde bulunan profesyonel eğitimlerin verildiği pastacılık ve aşçılık sınıflarımızı, amatör programlar için olan workshop sınıfımızı, eğitim dışında kalan zamanlarınızda yararlanabileceğiniz spor salonumuzu, playstation hobi alanımızı, kütüphanemizi, 8752 Akademik Lezzetler Restoranımızı, dersliklerimizi ve daha akademi içinde bulunan bir çok alanı size mutlaka gezdiriyoruz.

USLA’nın workshop’larına katılmak için biletleri nereden satın alabilirim?

Workshop biletlerimize www.biletix.com’dan ulaşabilirsiniz.

USLA’da eğitimim ve stajım bittikten sonra iş olanağı sağlıyor musunuz?

USLA – AHA Türkiye’den mezuniyet notu 85 ve üzeri olan öğrencilerimize mezuniyet sonrası iş garantisi veriyoruz.

Yurt dışı stajım esnasında nerede kalacağım?

Stajın ilk haftasını kaplayan geçici konaklama genelde işletmeler tarafından karşılanmaktadır. Stajyerlerin büyük kısmı gittikleri işletmeler tarafından kendilerine gösterilen tercihe bağlı olarak tek/iki odalı, 2/4 kişilik mobilyalı dairelerde konaklamaktadırlar.

 • Workshoplarımız

  • Lahmacun Kebap

   29 Haziran 2017
   19:00 - 23:00

           Lahmacun Kebap Tarih:29.06.2017 Saat:19:00-23:00 Bilgi:Türk mutfağının vazgeçilemeyen lezzetlerini artık kendi mutfağınızda da yapma fırsatını yakalayacaksınız. Neler Öğreneceksiniz? Lahmacun İçli Köfte...   Devamını Okuyun...

  • Glutensiz Bakery II

   3 Temmuz 2017
   19:00 - 23:00

   Glutensiz Bakery II Tarih:03.07.2017 Saat:19:00-23:00 Bilgi:Artık evinizin mutfağında sağlığınıza iyi gelen glutensiz ürünlerin lezzetine sahip olabileceksiniz. Bu deneyimi beraber paylaşmaya ne dersiniz? Neler Öğreneceksiniz?...   Devamını Okuyun...

  • Minik Şeflerle Cupcake

   4 Temmuz 2017
   12:00 - 16:00

   Minik Şeflerle Cupcake (8 – 12 Yaş) Tarih:04.07.2017 Saat:12:00-16:00 Bilgi:Neşeli bir hafta sonu aktivitesi için haydi çocuklar USLA’ya. Cupcake yapmayı öğrenip, tatlı tatlı süsleyerek...   Devamını Okuyun...

© 2016 All rights reserved. Tasarlayan ve Uygulayan NoviArt