AHA Hakkında

“American Hospitality Academy (AHA)”, ağırlama sektörüne özel kapsamlı programları sunan gerekli tüm donanıma sahip öğrenim ve eğitim şirketidir.

AHA’nın ayrıcalığı dünyanın her yerinden öğrencilere, profesyonellere ve şirketlere ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermesidir.

1986 yılında kurulan AHA,  dünyanın her yerinden gelen öğrencilere birinci sınıf resortlarda ve otellerde staj imkanı sağladığından dolayı ABD’de staj programları konusunda lider konuma gelmiştir.

2005 yılında ‘Çok Kültürlü İşyerlerinde Serviste Öncülük’ (SERVLEAD) programıyla öncü olmuş, günümüz ekonomisinde gerekli beceriler olan liderlik ve kültürel farkındalık becerilerini Küresel Staj Sertifikası ve eğitimler ile bir araya getirmiştir.

AHA’nın ikinci yayını ‘Servisin Temelleri: Çok kültürlü Bir Ortamda Gelişen Olumlu İş Etikleri” ağırlama sektöründe bir ilktir. Günümüzün küreselleşen sektörü içerisinde iş etiklerinin önemine vurgu yapan “Servisin Temelleri El Kitabı ve Alıştırma Kitabı” 2006 yılında  yayımlanmıştır.

2006 yılında AHA ağırlama eğitimini üst seviyelere taşımak ve uluslararası toplumların ihtiyaçlarına daha iyi hizmet verebilmek için “AHA-International Hotel Management Schools”’u kurmuştur. AHA-IHMS ortak akademik hedefleri, misyonu, vizyonu ile küresel bir ağa sahip özel kariyer okullarıdır. Bu kampüsler “Uluslararası Ağırlama Hizmetleri Programı” ve “Uluslararası Mutfak Sanatları” ile 2 yıllık diploma programları sunmaktadır.

2009 yılında AHA web tabanlı teknolojilerin sunduğu imkanların, özgürlüğün ve esnekliğin farkına vararak,  kendi “ Online Kampüs”’ünü geliştirmiştir. “Online Kampüs”’de 2 yıllık diploma programlarının yanısıra yönetim ve servis becerilerini geliştirmek için sertifika programları da sunmaktadır.

Katılımcılar “Online Kampüs”’te küresel tartışmalarda yer alabilmekte, fikirlerini, kültürlerini, yaptıkları en iyi uygulamaları paylaşabilmekte ve eğitim bilgilerine ulaşma fırsatına sahip olmaktadırlar.

2010 yılında AHA online misafir servisi ve şirket eğitimleri birimi ile “‘a ha! Üniversitesi”’ni açtı. “Online Kampüs” aracılığı ile ‘a ha! Üniversitesi’ kapsamlı profesyonel gelişim, işletmeye özel eğitimler dahil olmak üzere şirket eğitimleri sunmakta ve AHA sertifika programlarına ve online eğitimlere girme imkanı sağlamaktadır.

AHA için sosyal sorumluluk, geleceği düşünerek hareket etme ve dünyada fark yaratmak değerlidir. ‘Eğitim, dürüstlük ve kültürlerarası anlayışla daha iyi bir dünya yaratmak” şirketin vizyonudur. Bu doğrultuda 2006 yılında AHA, birlikte öğrenim görerek, kültürlerarası anlayışı öğrenciler ve öğretmenler arasında bir bağ kurarak sağlamak için kar amacı güdmeyen  “Dünya Barış Pasaport”’unu yaratmıştır.

Bütün bu devam eden öncelikler ışığında AHA dünyada ulaşılabilen, mevcut ve gelecek ihtiyaçları karşılayabilen kaliteli öğrenimini ve eğitimini korumuştur. AHA, 21. yüzyılda ihtiyaçlar doğrultusunda özel olarak hazırlanan ve onları karşılayan öncü seviyede programlarının olmasından gurur duymaktadır.

 • Workshoplarımız

  • Sokak Lezzetleri

   25 Mayıs 2017
   19:00 - 23:00

   Sokak Lezzetleri — Tarih:25.05.2017 Saat:19:00-23:00 Bilgi:Sokağın Lezzetlerini, pratik kolay ve üstelik sağlıklı bir şekilde mutfağınıza taşıyoruz. Neler Öğreneceksiniz? Sosisli (Karamelize Soğan, Kayısılı Hardal, Hızlı...   Devamını Okuyun...

  • Sokak Ekmekleri

   26 Mayıs 2017
   14:00 - 18:00

   Sokak Ekmekleri — Tarih:26.05.2017 Saat:19:00-23:00 Bilgi:Çıtır çıtır Simitler, Bageller ve Pretzeller evimizin vazgeçilmez lezzetleri olacak.  Gelin beraber sokak ekmeklerini evimizin mutfağında sevdiklerimiz için birlikte...   Devamını Okuyun...

  • Sushi

   26 Mayıs 2017
   19:00 - 23:00

     Sushi — Tarih:26.05.2017 Saat:19:00-23:00 Bilgi:Sushi’nin nasıl yapıldığını ve tüm inceliklerini öğrenmek istiyorsanız, bu atölyeyi sakın kaçırmayın… Neler Öğreneceksiniz? California Roll Ebi Nigiri Temaki...   Devamını Okuyun...

© 2016 All rights reserved. Tasarlayan ve Uygulayan NoviArt